Konference k rozvoji nadání: Vzdělání pro budoucnost 2019

Až do 15. února 2019 se mohou zájemci registrovat na konferenci Vzdělávání pro budoucnost, kterou společně pořádají Mensa ČR, Svět vzdělání, Národní institut pro další vzdělávání a Nakladatelství Fraus ve dnech 22. 3. – 23. 3. 2019 v Praze na Novotného lávce.

Účastníci konference se v paralelních sekcích formou přednášek a workshopů obeznámí s inovativními metodami ve vzdělávání. Konference je postavena na třech pilířích:

  • Rozvoj nadání dětí – jak v dětech objevit jejich potenciál a jak jej rozvíjet?
  • Účinné metody učení – konstruktivismus, projektové vyučování, zodpovědnost za vlastní učení.
  • Digitální vzdělávání – jak děti připravit na průmysl 4.0 a svět, který bude za 20 let vypadat úplně jinak?

Budeme se také zabývat otázkou, jak to udělat, aby učitele práce s dětmi bavila a přinášela radost jim i dětem.

Hlavními řečníky konference jsou špičkoví odborníci z dané oblasti, kteří představí teoretické základy, na něž svými přednáškami s příklady dobré praxe navazují další přednášející. Součástí konference jsou i workshopy určené k vzájemné výměně zkušeností a poznatků. Nedílným přínosem pro účastníky je potom setkání s kolegy z celé republiky a navázání kontaktů s odborníky v oblasti inovace vzdělávání.

Akreditace

Konference má akreditaci MŠMT ze dne 23. 5. 2018 pod č. j. MSMT-15477/2018-1-527; držitelem akreditace je Mensa ČR, která zároveň konferenci organizačně zajišťuje.

Termín pro přihlašování:  do 15. února 2019

Bližší informace o konferenci včetně on-line přihlášky najdete na http://konference.mensa.cz.

Případné dotazy nám prosím pište na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Zdroj: NIDV, Aktuality, 28. 1. 2019